• 28aug
        • Biela pastelka

V piatok 18. septembra 2020 sa uskutoční už 19. ročník celoslovenskej verejnej zbierky - Biela pastelka. Jej cieľom je upozorniť na problematiku ľudí so zrakovým postihnutím.

V tento deň sa do zbierky aktívne zapojí aj naša škola. Kúpou bielej pastelky za                                                       1 € môžu rodičia dobrovoľne prostredníctvom svojich detí prispieť do pokladničky našich dobrovoľníkov.

Viac info na www.bielapastelka.sk

• 28aug
        • Pokyny pre ŠKD počas obdobia protiepidemiologických opatrení do odvolania

•  Činnsť ŠKD bude od 02.09 2020 v čase od 06,00 h do 17,00 h
            •  ranný klub bude  od 06,00 h len pre 1. stupeň
            •  pre 2. stupeň ranný klub nefunguje

• Príchd do ŠKD:
            • od 6,00 h do 6,30 h vchod od jedálne – všetci žiaci
            • od 6,30 h vchod od jedálne – triedy  1.A, 1.B, 1.C, 2.B, 2.C
            • o d 6,30 h hlavný vchod – triedy 2.A, 3. ročník, 4. ročník
          • Odchd z ŠKD:
            • odchod žiakov z ŠKD je od 13,00 hod a následne každú pol hodinu
            • čas dchodu z ŠKD uvedú rodičia na zápisnom lístku
            •  v prípade zmien dchodu dieťaťa z ŠKD je rodič povinný podať zmenu písomne do ŽK alebo slovníčka
            • žiaci odchádzajú tým vchodom, v ktorej budove sa trieda nachádza

Rodičia majú vstup do priestorov školy zakázaný!

• 26aug
        • Voľné pracovné miesto

Základná škola, Dlhé Hony 1, 911 01 Trenčín

V zmysle § 84 ods. 1 zákona NR SR č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch v znení neskorších predpisov zverejňujeme informáciu o voľnom pracovnom mieste odborného zamestnanca.

Voľné pracovné miesto:

odborný zamestnanec - Školský psychológ

Termín nástupu: september 2020

Rozsah úväzku: 100%

Požiadavky na uchádzača: Vzdelanie podľa zákona č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch v znení neskorších predpisov a vyhlášky č. 1/2020 Z. z. účinná od 15.1.2020.

Zoznam požadovaných dokladov:

- žiadosť o prijatie do zamestnania

- profesijný životopis

- doklad o vzdelaní / kópia/

- podpísaný súhlas na spracovanie osobných údajov v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane

osobných údajov v znení neskorších predpisov

Kontaktné informácie:

Žiadosti spolu s požadovanými dokladmi je možné zaslať:

- poštou na adresu: Základná škola, Dlhé Hony 1, 911 01 Trenčín

- e.mailom na adresu:  zs.dlhehony@ stonline.sk

Kontaktná osoba: Mgr. Michal Galko, riaditeľ školy

Telefonický kontakt: 032 - 6521012

• Návšteva ministra školstva

Dňa 19.5.2020 poctil našu školu svojou návštevou v sprievode nášho pána primátora Richarda Rybníčka, minister školstva, vedy, výskumu a športu, pán Branislav Grőhling. Po krátke prehliadke priestorov našej školy, v sprievode nášho pána riaditeľa Michala Galka, sa stretol v priestoroch našej malej školskej jedálne s niektorými učiteľmi školy, s vedúcou školskej jedálne a tiež s riaditeľmi iných základných a materských škôl. Debata bola zameraná nielen na organizáciu školy  a jej prípravu pri návrate žiakov 1.-5.ročníkov 1.6.2020 do škôl, ale tiež na celkové zvládanie online výučby na našej škole. Okrem tém súvisiacich s fungovaním školy počas COVID 19, hovorilo sa aj o téme voľného výberu učebníc pre jednotlivé predmety a ročníky a ich zafinancovanie ministerstvom školstva. Pán minister i pán primátor boli otvorení všetkým názorom a pripomienkam učiteľov a riaditeľov škôl, so záujmom a celkovou empatiou sa snažili obidvaja podporiť možné návrhy alebo nájsť pre nich riešenie. Veríme, že táto návšteva nebola posledná, a že spolupráca školy, mesta a ministerstva sa bude v dobrom duchu len rozvíjať.       .

• 24apr
    • 06apr
        • ŠKD ZŠ Dlhé Hony Facebook

Základná škola Dlhé Hony 1, Trenčín oznamuje, že zriaďuje na sociálnej sieti Facebook stránku pod názvom: ŠKD ZŠ Dlhé Hony.

Na uvedenej stránke si deti aj rodičia budú môcť pozrieť inšpirácie na trávenie svojho voľného času v domácom prostredí, ktoré tam budú pridávať Váš ambasádor a Vaše vychovávateľky. Na zriadenie prístupu stačí požiadať o prijatie do skupiny na stránke facebooku: skupina ŠKD ZŠ Dlhé Hony

viď odkaz nižšie

Prístup na stránku je na princípe dobrovoľnosti.

Tešíme sa na Vás!!!

• Talent ŠKD

Svoj talent v speve, tanci, kúzelníctve predvádzali štvrtáci v ŠKD tretiakom. Tretiaci ako porota vybrali za najlepší tanec Nelku Rindzákovú, Vivien Padovú a Gigi Gottschalovú . Za triky s kartami Naty Mrázovú a za gymnastiku Lenku Kocianovú. O týždeň si úlohy triedy vymenili a tretiaci súťažili. Cenu za najlepší tanec získal Kristián Doktor.

• Karneval

Vo februári sa v školskej telocvični stretlo obrovské množstvo detí v maskách. Spoločne si zatancovali, zabavili sa a za svoju nápaditosť dostali sladkú odmenu.

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

III.kategória – próza

1. Emília Škvareninová 8.A

2. Zuzana Rybníčková 7.C