• Ocenenie

  Náš Detský spevácky zbor Vážky  bol  dňa 2.10. 2017 ocenený za prínos, dosiahnuté úspechy pri práci s detskými interpretmi a reprezentáciu Trenčianskeho samosprávneho kraja. Ďakovný list z rúk predsedu TSK v krásnych priestoroch trenčianskej kasárne prevzala vedúca a dirigentka DSZ Vážky Miroslava Kaliňáková.  V ten večer si  ocenenie prevzala  aj jeho sólistka Ninka Kohoutová ako najmladší talent Trenčianskeho kraja.

  Gratulujeme a Vážkam prajeme veľa speváckych úspechov 

 • Európsky deň jazykov

  26.9.2017 sme si ako každý rok pripomenuli Európsky deň jazykov.
  Naši žiaci, ktorí sú neuveriteľne prispôsobiví a okamžite nadchnutí pre avantgardistické využitie vyučovacieho času i tento rok prekvapili svojich učiteľov svojim nadšením o upevnenie hesla EU „Spojení v rozdielnosti“ , „United in diversity“.

 • Koncert DSZ Vážky

  STANDING OVATION!

  Dňa 23.9.2017 znela  Evanjelickým  kostolom v Trenčíne krása zborového umenia.  Spojenie speváckych hlasov Detského speváckeho zboru  Vážky a Speváckeho zboru dirigentov a hudobných nadšencov  Slovenska  Con moto Slovakia  vytvorilo nádhernú atmosféru celého večera. Obidva spevácke zbory sa predstavili  samostatnými celkami svojho zborového repertoáru . V programe zaznel aj nádherný hlas našej sólistky Ninky Kohoutovej   v jej samostatnom sólovom vystúpení. V závere večera oba zbory  milo prekvapili  dvoma spoločnými  skladbami, ktoré dirigoval popredný český dirigent Jiří Slovík.   Tento večer  sa  končil  opäť dlhým aplauzom  a radosťou spevákov oboch speváckych zborov, že svojím spevom prenikli do sŕdc všetkých prítomných  poslucháčov.

 • OZO

                                             Každý rok na jeseň prebieha na našej škole OZO- čiže Ochrana života a zdravia.
  Tento rok účelové cvičenie začalo trochu netradične. Všetci žiaci školy sme sa stretli
  v triedach. Pár minút po 8.00h prišlo hlásenie z rozhlasu. Rozšíril sa požiar v pivničných
  priestoroch a všetci sme museli urýchlene a disciplinovane opustiť budovu školy na určené
  stanovištia. Áno, bol to cvičný poplach. Zvládli sme to za 5 minút. Po ukončení sčítania
  všetkých žiakov sme pokračovali na pripravených stanovištiach, kde sme plnili rôzne úlohy.
  Hlavnými cieľmi dvojdňového účelového cvičenia bolo získať praktické zručnosti z oblasti
  civilnej ochrany a orientácie v prírode spojené s prvkami topografie, získať základné
  zručnosti v poskytovaní prvej pomoci, nadobudnúť vedomosti a praktické odporúčania pri
  mimoriadnych situáciách a rozvinúť telesnú zdatnosť.

 • Bella cappella

  Bella (a) cappella - 4. ročník  tohtoročného festivalu sa uskutočnil 9.9.2017 v Evanjelickom kostole v Trenčíne a niesol sa v duchu histórie a viery.

      Opäť sme boli jeho súčasťou aj my. Koncert zahájila vokálna skupina VOX . Náš DSZ Vážky pod taktovkou p. uč. Kaliňákovej a klaviristky Janky Daubnerovej svojím spevom oslovil všetkých prítomných. Odmenou im bol úprimný potlesk publika.

  Jedinečný hudobný zážitok tohto večera umocnilo vystúpenie amerického speváka Lee Andrew Davisona, ktorý v rámci svojho turné zavítal do Trenčína spolu so špičkovými hudobníkmi z Česka. Atmosféra bola vynikajúca, na záver sme všetci pospevovali a tancovali v rytme piesní vynikajúceho amerického hudobníka. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník skvelého podujatia Bella (a) capella J.

  Podujatie organizovalo SUSAN s.r.o. v spolupráci s mestom Trenčín, ECAV Trenčín.

 • Oznam o zmene poplatkov za stravovanie

  Oznam pre rodičov detí, ktoré sa stravujú v školskej jedálni

  Oznamujeme rodičom detí stravujúcich sa v školskej jedálni, že na základe VZN Mesta Trenčín č.11/2017 sa od 1.9.2017 mení finančná  výška príspevku za stravovanie nasledovne:

  stravníci od 6 - 11 rokov - obed: 1,01 €

  mesačný príspevok žiakov I. stupňa ZŠ   22 € (pre trvalý príkaz)

  stravníci od 11 - 15 rokov - obed: 1,09 €

  mesačný príspevok žiakov II. stupňa ZŠ   24 € (pre trvalý príkaz)

  cudzí stravníci - obed: 2,29 €

  mesačný príspevok dospelých stravníkov 45 € (pre trvalý príkaz) 

  Prosíme rodičov, aby si zmenili uvedené sumy na trvalých príkazoch na úhradu stravného pre svoje dieťa

   

   

 • DSZ Vážky

   Oznamujeme spevákom a speváčkam DSZ Vážky, že pravidelné zborové skúšky budú v školskom roku 2017/2018 každý štvrtok od 14.00 do 15.30 hod. v učebni hudobnej výchovy. Noví záujemcovia  o zborové spievanie sa môžu hlásiť u p.uč. PaedDr. Miroslavy Kaliňákovej.

                                                Teší sa na Vás organizačný tím DSZ Vážky.

   

   

   

   

   

   

   

 • 30. 6. 2017

  Do galérie OZO 2. stupeň boli pridané fotografie.

 • Beh Soblahova

   

  Naši žiaci a žiačky sa zúčastnili už 45.ročníka "Behu Soblahova". Šimon Zavřel žiak 9.C triedy vyhral svoju vekovú  kategóriu v behu na 800 m. Jeho brat Matúš Zavřel vybojoval 3.miesto vo svojej vekovej kategórii beh  na 600 m v teréne, jeho spolužiačka zo 7.C, Nicol Sedláčková obsadila pekné 4. miesto. Naši piataci  Matúš Pecík a Barbora Richtárechová sa v silnej konkurencii nestratili a obaja získali 4.miesto.Celkovo sme ako družstvo obsadili 5.miesto.

  Všetkým ďakujeme za reprezentáciu školy

 • Literárna exkurzia - 6. ročník

      Vďaka úsiliu našich učiteľov slovenského jazyka, dňa 17.5. 2017 sme sa my- žiaci šiesteho ročníka - mohli zúčastniť na literárno-poznávacej  exkurzie. Cieľ bol jasný: navštíviť Oravský hrad a Múzeum Pavla Országha Hviezdoslava. Celú cestu sme “spríjemňovali“ vodičovi hlasným spievaním, ktoré sa striedalo s častým  smiechom spolužiačok. Cesta plná zábavy a maškrtenia trvala približne tri hodiny a my sme sa už nevedeli dočkať začiatku nášho dobrodružstva. Našou prvou poznávacou zástavkou bol Oravský hrad.Táto dominanta Oravy sa nachádza  uprostred malebnej prírody, ktorá je z veľkej časti chránenou prírodnou rezerváciou. Hrad pôsobil  veľkolepo, a to aj napriek požiaru, ktorý ho postihol pred  viac ako 200 rokmi.  Hrad je zaujímavý z viacerých dôvodov, napr. histórii ( v jednom období bol dokonca súčasťou majetku nášho známeho :-) Matúša Čáka Trenčianskeho), natáčali sa tu známe filmy, viaže sa k nemu veľa zaujímavých povestí a nachádza sa tu aj prírodovedné múzeum.

   Pre žiakov bola najzaujímavejšia časť venovaná filmárskym kostýmom, ktoré boli použité vo filmoch ako Dračie srdce 2, Sokoliar Tomáš, Láska na vlásku alebo Upír s Nosferatu. Mnohí tu objavili svoje skryté herecké vlohy a svojimi gestami a mimikou nezaostávali za vystavenými figurínami. Ďalšia zaujímavá miestnosť bola venovaná prírodovednému múzeu. V tejto časti sme mohli vidieť aj také kuriozity ako  dvojhlavé teľa a mnoho  iných zaujímavých exponátov.

  Náš druhý cieľ bola návšteva  Múzea Pavla Országha Hviezdoslava v Dolnom Kubíne nachádzajúce sa v historickej budove Čaplovičovej knižnice. Pred budovou sme obdivovali bronzovú sochu P. O. Hviezdoslava v nadživotnej veľkosti. Je to najstaršie literárne múzeum na Slovensku. Okrem vzácnych historických kníh sme mohli obdivovať aj autentickú Országhovu pracovňu. Vo vyfasovaných návlekoch na nohy počas prehliadky múzea platil prísny zákaz šmýkania sa po dubových parketách. Kto by ale odolal tak veľkému priestoru na kĺzanie?  Múzeum sa behom chvíľky premenilo na súťaž krasokorčuliarov. Popri našich krátkych športových „výkonoch“ sme sa súčasne  dozvedeli aj veľa zaujímavostí zo života Pavla Országha Hviezdoslava, na vtedajšiu dobu priam bulvárnych :). Napríklad držal krok s módou a menil mašľu  na oblečení podľa nálady a počasia, že jeho pseudonym vznikol z jeho lásky ku hviezdam a mnoho iných zaujímavostí o jeho živote i diele.

   Z celého výletu sme si odniesli nielen veľa krásnych a nezabudnuteľných zážitkov, ale aj veľa cenných informácii, ktoré sa nám iste zídu aj v budúcom štúdiu.

                                                                                                                                                      Sára Ambrozaiová 6.C

   

 • Dejepisná exkurzia - 7. ročník

  Aj v tomto školskom roku sa žiaci siedmeho ročníka zúčastnili dejepisnej exkurzie. Po predchádzajúcich úspešných rokoch sme aj tento rok navštívili historické centrum nášho hlavného mesta. Hneď po príchode do Bratislavy sme prestúpili do vláčika Prešporáčika a nechali sme sa odviezť až na hrad. Tu sme sa pokochali veľmi pekným výhľadom. Jazda vláčikom končila v centre mesta, kde sa naši žiaci pustili do aktívneho spoznávania centra mesta. V menších skupinkách sa navzájom sprevádzali a informovali sa o jednotlivých zaujímavostiach Bratislavy. Prechádzku mestom sme zakončili v Dóme sv. Martina. Nasledovala ešte ochutnávka bratislavskej zmrzliny a obedná prestávka v nákupnom centre Eurovea. Celá exkurzia dopadla na výbornú a tak sme sa mohli spokojne vrátiť do Trenčína.

  PaedDr. Ľuboš Gondár

 • Mládež spieva - celoslovenská súťaž

 • 6. 6. 2017

  Do galérie Biologická exkurzia - 5. ročník boli pridané fotografie.

  Aj tento rok sa žiaci 5. ročníka  opäť vybrali do ZOO Bojnice na exkurziu, spolu s pani učiteľkami . V ZOO  sa vždy žiaci dozvedia nové zaujímavosti o zvieratách. Každý rok pribudnú nový obyvatelia ZOO. Tento rok sú to surikaty. Majú urobený vnútorný aj vonkajší výbeh pri slonoch. Žiaci mali možnosť pozorovať i najvzácnejšie chované zvieratá, medzi ktoré patrí  mačiak Rolowayov   – jeden z 25 najohrozenejších primátov sveta, bongo horský,  takin zlatý . Žiaci sa tešili aj na stretnutie so živými zvieratami, niektoré  sa učili poznávať na biológií len na obrázkoch .
  Pri prehliadke výbehov v ZOO žiaci pozorovali zvieratá a zaznamenávali svoje pozorovania. Svoje pozorovania potom spracovali na hodinách biológie. Zážitkové učenie je dôležitou súčasťou modernizácie školstva .

   

 • 6. 6. 2017

  Stalo sa už tradíciou, že žiaci 9. ročníka sa zúčastňujú poznávacieho zájazdu do Londýna. Tento rok sme začali netradične, návštevou Amsterdamu. Navštívili sme múzeum voskových figurín, pozreli historické centrum, dom Anny Frankovej. Naša cesta pokračovala do Londýna. Za tri dni sme navštívli tie najkrajšie miesta a samozrejme nám zostal čas aj na vytúžené nákupy. Navštívili sme aj prírodovedné múzeum, novinkou bola návšteva mesta Cambridge. Zájazd sa nám veľmi páčil, najmä ubytovanie v rodinách, kde sme mali možnosť vyskúšať si našu skvelú angličtinu.

  Do galérie Amsterdam ,Londýn,Cambridge boli pridané fotografie.

 • Baby Barbell

  Dňa 25.5.2017 sa uskutočnila súťaž školských krúžkov Baby Barbell v Trenčíne. Zúčastnili sa Baby Barbell Kubranská ZŠ, Baby Barbell Dlhé Hony, Baby Barbell Senica, Baby Barbel Nové mesto nad Váhom.

  Deti štartovali v žiackom štvorboji a v troch vekových kategóriách. Rok narodenia 2008 - štartovalo najviac pretekárov a pretekárok(8), náš žiak Michal Guliš v nových osobných rekordoch získal 3. miesto, Filip Motlo skončil v tej istej vekovej kategórii na 5. mieste. Za predvedené výkony im gratulujeme.

 • 1. 6. 2017

  Do galérie Fyzikálna exkurzia Viedeň boli pridané fotografie.

  17.5 v stredu, sme všetci ôsmaci z pred hlavného vchodu vyštartovali do Viedne. Našou prvou zastávkou bola čokoládovňa Kittsee, kde sme sa okrem veľkých nákupov vychýrenej čokolády chopili každej príležitosti, ochutnať čo najviac druhov praliniek a bonboniér. Hlavným cieľom našej exkurzie však bolo veľkolepé Technické múzeum, ktoré nám pomohlo pochopiť fungovanie fyziky v praxi. Múzeum bolo také obrovské, že aj po náročnom výbere tých najlepších exponátov sme vedeli, že je ešte mnoho kútov, ktoré by nás mohli zaujímať. Odtiaľ nás autobus doviezol do centra Viedne, kde sme prešli poznávacou cestou centra mesta. Tá začínala na námestí Márie Terézie, pokračovala cez Hofburg až ku tamojšej kráľovskej klenotnici. Po náročnom, ale záživnom dni sme sa opäť usadili na naše autobusové sedadlá a vyrazili späť domov.

 • 22. 5. 2017

  Žiaci našej školy radi cestujú, hoci cez školský rok väčšinou iba prstom po mape. Aby cudzie krajiny a mestá priblížili aj svojim spolužiakom, vytvorili krásne diela, ktoré prezentujú v škole a od 29.5. do 18.6. budú vystavené aj v obchodnom centre Laugarício v Trenčíne. Tento rok sa síce neuskutočnilo celoslovenské kolo súťaže "Zápisník cestovateľa", ale to im nevzalo chuť do tvorivej práce a výsledky ich skúmania a vynaliezavosti stoja za to!

  Môžete sa presvedčiť na vlastné oči.

  Do galérie Zápisník cestovateľa 2017 boli pridané fotografie.

 • Baby Barbell krúžok na MSR žiakov

   

  Žiaci Baby Barbell krúžku sa cez víkend 6.5.2017 zúčastnili Majstrovstiev Slovenskej republiky v žiackom štvorboji.  Za účasti 54 pretekárov z celej  Slovenskej republiky sa naši traja pretekári nestratili!                                                                                          

   

   

   

   

   

    Jakub Nosek            3.miesto                                                                                   Chiara Doktorová        3.miesto                                                                                  Katarína Marková           4.miesto

   Za tieto úspechy patrí vďaka pretekárom a pani učiteľke a zároveň aj trénerke Zuzane Svrčkovej 

  O týžden neskôr  v sobotu 12.5.2017 sa naša žiačka Viktória Motlová  suverejne stala Majsterkou Slovenskej republiky vo vzpieraní. Za čo jej srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov!

 • Zoznam prijatých žiakov do prvého ročníka

  Zoznam prijatých žiakov podľa pridelených kódov:

  101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109,110, 111, 112, 114, 115, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 136, 137, 138, 139, 201, 202, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 215, 216, 217, 220, 221, 222, 223, 224, 226, 227, 228, 229, 230, 233, 234, 238, 241, 242, 244, 245, 247, 249, 250, 251, 252, 254, 256

  V prípade, že ste sa našli v zozname a rozhodli ste sa pre inú školu, dajte nám to čo najskôr vedieť, aby mohli byť prijatí ďaľší záujemcovia.

  V prípade, že ste sa v zozname nenašli, môžte byť ešte osobne oslovení, nakoľko proces prijímania ešte nie je ukončený. Vzhľadom však k vysokému počtu zapísaných žiakov môžu byť momentálne prijatí iba záujemcovia s trvalým pobytom v meste Trenčín.

  Rozhodnutia o prijatí si budete môcť prevziať od 24. 4. do 5. 5. 2017 v kancelárii školy. Je potrebné aby  rozhodnutia prevzali obaja zákonní zástupcovia. Na prevzatie je potrebný občiansky preukaz. V prípade, že si rozhodnutie nemôžte prevziať osobne, dajte nám to vedieť, pošleme vám ho poštou.. Rozhodnutia o neprijatí budú vydávané až po ukončení prijímacieho konania.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Dlhé Hony 1, Trenčín
  Dlhé Hony 1, 91101 Trenčín
 • 032-6521012

  Školská jedáleň - odhlasovanie obedov
  032-6520544

Fotogaléria