Štvrtok 29. 7. 2021

032/6520544

• 15. 7. 2021

Aktualizovali sme modul Školská jedáleň

• Plošné poskytovanie dotácie na stravu (obedy pre všetkých zadarmo) v súčasnej podobe končí ku 31. júlu 2021. Dňa 22.6.2021 bola schválená novela zákona č. 544/2010 Z. z. o dotáciách, podľa ktorej

sa dotácie na stravu od 1.8.2021 budú poskytovať:

1. Deťom z domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi.
    • Rodič musí priniesť potvrdenie z ÚPSVaR, že žije v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi.
    1. Deťom z domácnosti, ktorej príjem je najviac vo výške životného mi
  • Prajeme Vám príjemné prežitie letných dní, veľa slnka, oddychu pri vode alebo na horách, plno nových zážitkov, mnoho radosti a zábavy.

Letné prázdniny budú trvať do 31. augusta 2021.

V škole sa opäť stretneme 2. septembra 2021.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Rozlúčka deviatakov.

• Dňa 24.6.2021 sa konal ako každý rok Pohár riaditeľa školy. Zúčastnili sa ho piate a šieste ročníky našej školy. Pretekalo sa v troch disciplínach skoku do diaľky, hode kriketovou loptičkou a behu na 60 metrov.

Triedy medzi sebou bojovali a zvíťazila 6.C na druhom mieste bola 6.A a na treťom 6.B. Žiaci aj napriek sťaženým podmienkam v podobe pandémie podali výborné výkony.

Tešíme sa na budúci ročník.

Viac foto - fotogaléria

• Medzinárodný deň detí strávili žiaci 2.A a 2.C triedy na Trenčianskom hrade.
    Pozreli si pamiatky i výstavu detských autíčok.

• V pondelok 28.6. v rámci OZO celý tretí ročník podnikol malú turistickú výpravu na Brezinu. Cesta bola trošku náročná, tretiaci sa totiž vybrali cez Partizánsku ulicu, kde je poriadne stúpanie do kopca. Napriek náročnosti terénu si počínali statočne a vytrvalo. Odmenou im bolo oddychovanie v tieni stromov a zábava na preliezkach v lokalite Hotela Veverica. Spiatočnú cestu zvolili okolo Tarzánie ku Čerešňovému sadu. Nakoniec sa osviežili vo vodných tryskách v novovybudovanom areáli priamo pod Brezinou v Átriu pod Meskou vežou. Spokojní a aj osviežení sa vrátili do školy.

• Vrámci dňa OZO žiaci 2.B navštívili ihrisko M. Hossu, kde si mohli vyskúšať rôzne športy - tenis, golf, hod na terč a veľa ďalších aktivít. Bol to príjemne strávený deň.

Mgr. Drgová

• Dňa 24.6. sa žiaci II. stupňa zúčastnili na OZO (Ochrana zdravia obyvateľstva) na Brezine. Zopakovali a utvrdili si vedomosti a zručnosti z oblasti chemickej ochrany , zdravotnej prípravy a pobytu v prírode. Naučili sa spoznávať liečivé rastliny, dreviny, ako aj turistické a topografické značky. Zábavnou formou spoznali krásy našej vlasti a na záver získali drobnú sladkú odmenu.
    Napriek horúcemu počasiu dolu v meste, na Brezine bolo príjemne a čas sa využil zmysluplne.

• Deti v 2. B triede pri príležitosti Dňa otcov pripravili krásne darčeky.

• Základná škola

032/6520544