Pondelok 23. 10. 2017

Pondelok 23. 10. 2017

Kontakt

 • Základná škola Dlhé Hony 1, Trenčín
  Dlhé Hony 1, 91101 Trenčín
 • 032-6521012

  Školská jedáleň - odhlasovanie obedov
  032-6520544

       Hodnotenie základných škôl podľa firmy INEKO -  2015

      http://skoly.sme.sk/rebricky/?r=2015&ts=Z%C5%A0&ksmiley

News

 • Náš Detský spevácky zbor Vážky  bol  dňa 2.10. 2017 ocenený za prínos, dosiahnuté úspechy pri práci s detskými interpretmi a reprezentáciu Trenčianskeho samosprávneho kraja. Ďakovný list z rúk predsedu TSK v krásnych priestoroch trenčianskej kasárne prevzala vedúca a dirigentka DSZ Vážky Miroslava Kaliňáková.  V ten večer si  ocenenie prevzala  aj jeho sólistka Ninka Kohoutová ako najmladší talent Trenčianskeho kraja.

  Gratulujeme a Vážkam prajeme veľa speváckych úspechov 

 • 26.9.2017 sme si ako každý rok pripomenuli Európsky deň jazykov.
  Naši žiaci, ktorí sú neuveriteľne prispôsobiví a okamžite nadchnutí pre avantgardistické využitie vyučovacieho času i tento rok prekvapili svojich učiteľov svojim nadšením o upevnenie hesla EU „Spojení v rozdielnosti“ , „United in diversity“.

 • STANDING OVATION!

  Dňa 23.9.2017 znela  Evanjelickým  kostolom v Trenčíne krása zborového umenia.  Spojenie speváckych hlasov Detského speváckeho zboru  Vážky a Speváckeho zboru dirigentov a hudobných nadšencov  Slovenska  Con moto Slovakia  vytvorilo nádhernú atmosféru celého večera. Obidva spevácke zbory sa predstavili  samostatnými celkami svojho zborového repertoáru . V programe zaznel aj nádherný hlas našej sólistky Ninky Kohoutovej   v jej samostatnom sólovom vystúpení. V závere večera oba zbory  milo prekvapili  dvoma spoločnými  skladbami, ktoré dirigoval popredný český dirigent Jiří Slovík.   Tento večer  sa  končil  opäť dlhým aplauzom  a radosťou spevákov oboch speváckych zborov, že svojím spevom prenikli do sŕdc všetkých prítomných  poslucháčov.

 •                                            Každý rok na jeseň prebieha na našej škole OZO- čiže Ochrana života a zdravia.
  Tento rok účelové cvičenie začalo trochu netradične. Všetci žiaci školy sme sa stretli
  v triedach. Pár minút po 8.00h prišlo hlásenie z rozhlasu. Rozšíril sa požiar v pivničných
  priestoroch a všetci sme museli urýchlene a disciplinovane opustiť budovu školy na určené
  stanovištia. Áno, bol to cvičný poplach. Zvládli sme to za 5 minút. Po ukončení sčítania
  všetkých žiakov sme pokračovali na pripravených stanovištiach, kde sme plnili rôzne úlohy.
  Hlavnými cieľmi dvojdňového účelového cvičenia bolo získať praktické zručnosti z oblasti
  civilnej ochrany a orientácie v prírode spojené s prvkami topografie, získať základné
  zručnosti v poskytovaní prvej pomoci, nadobudnúť vedomosti a praktické odporúčania pri
  mimoriadnych situáciách a rozvinúť telesnú zdatnosť.

 • Bella (a) cappella - 4. ročník  tohtoročného festivalu sa uskutočnil 9.9.2017 v Evanjelickom kostole v Trenčíne a niesol sa v duchu histórie a viery.

      Opäť sme boli jeho súčasťou aj my. Koncert zahájila vokálna skupina VOX . Náš DSZ Vážky pod taktovkou p. uč. Kaliňákovej a klaviristky Janky Daubnerovej svojím spevom oslovil všetkých prítomných. Odmenou im bol úprimný potlesk publika.

 • Oznam pre rodičov detí, ktoré sa stravujú v školskej jedálni

  Oznamujeme rodičom detí stravujúcich sa v školskej jedálni, že na základe VZN Mesta Trenčín č.11/2017 sa od 1.9.2017 mení finančná  výška príspevku za stravovanie nasledovne:

 •  Oznamujeme spevákom a speváčkam DSZ Vážky, že pravidelné zborové skúšky budú v školskom roku 2017/2018 každý štvrtok od 14.00 do 15.30 hod. v učebni hudobnej výchovy. Noví záujemcovia  o zborové spievanie sa môžu hlásiť u p.uč. PaedDr. Miroslavy Kaliňákovej.

 • 30. 6. 2017

  Do galérie OZO 2. stupeň boli pridané fotografie.

 •  

  Naši žiaci a žiačky sa zúčastnili už 45.ročníka "Behu Soblahova". Šimon Zavřel žiak 9.C triedy vyhral svoju vekovú  kategóriu v behu na 800 m. Jeho brat Matúš Zavřel vybojoval 3.miesto vo svojej vekovej kategórii beh  na 600 m v teréne, jeho spolužiačka zo 7.C, Nicol Sedláčková obsadila pekné 4. miesto. Naši piataci  Matúš Pecík a Barbora Richtárechová sa v silnej konkurencii nestratili a obaja získali 4.miesto.Celkovo sme ako družstvo obsadili 5.miesto.

 •     Vďaka úsiliu našich učiteľov slovenského jazyka, dňa 17.5. 2017 sme sa my- žiaci šiesteho ročníka - mohli zúčastniť na literárno-poznávacej  exkurzie. Cieľ bol jasný: navštíviť Oravský hrad a Múzeum Pavla Országha Hviezdoslava. Celú cestu sme “spríjemňovali“ vodičovi hlasným spievaním, ktoré sa striedalo s častým  smiechom spolužiačok. Cesta plná zábavy a maškrtenia trvala približne tri hodiny a my sme sa už nevedeli dočkať začiatku nášho dobrodružstva. Našou prvou poznávacou zástavkou bol Oravský hrad.Táto dominanta Oravy sa nachádza  uprostred malebnej prírody, ktorá je z veľkej časti chránenou prírodnou rezerváciou. Hrad pôsobil  veľkolepo, a to aj napriek požiaru, ktorý ho postihol pred  viac ako 200 rokmi.  Hrad je zaujímavý z viacerých dôvodov, napr. histórii ( v jednom období bol dokonca súčasťou majetku nášho známeho :-) Matúša Čáka Trenčianskeho), natáčali sa tu známe filmy, viaže sa k nemu veľa zaujímavých povestí a nachádza sa tu aj prírodovedné múzeum.

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Dlhé Hony 1, Trenčín
  Dlhé Hony 1, 91101 Trenčín
 • 032-6521012

  Školská jedáleň - odhlasovanie obedov
  032-6520544

Fotogaléria