50. výročie založenia

50. výročie založenie školy

50. výročie školy

Dňa  19. mája sa v Dome armády v Trenčíne uskutočnila slávnostná akadémia pri príležitosti osláv 50. výročia našej základnej školy.

Program bol starostlivo pripravovaný dlhé týždne celým učiteľským zborom a samozrejme našimi žiakmi, pod prísnym dozorom skúsenej režisérky, pani učiteľky Vierky Žilkovej.

V pamätný deň sa učitelia, rodičia a priatelia školy o piatej hodine poobede stretli vyobliekaní v  Posádkovom klube. Všetci boli v dobrej nálade, program sa mohol začať.

Diváci mali možnosť vypočuť si príhovor pána riaditeľa, následne boli ocenení najdlhšie pôsobiaci pedagógovia Základnej školy Dlhé Hony.

Hneď potom sa už diváci mohli sústrediť na bohatý, zaujímavý, vtipný program, ktorým nás previedli profesionálne pripravení moderátori Dominika a Milan, samozrejme žiaci našej školy. Tí interaktívne zapojili do diania na javisku celé hľadisko.

Vystúpenia trvali viac ako dve a pol hodiny a bolo sa na čo pozerať. Tanečné kreácie striedali spevácke výkony školského zboru, dopĺňané vtipnými videoprojekciami. Svoje nadanie, talent mali možnosť predviesť malí aj veľkí. Precízne bola pripravená aj scéna a kostýmy účinkujúcich. Úspech bol odmenený dlhým potleskom.

Po kultúrnom zážitku sme sa príjemne unavení, občerstvili na recepcii a začali sa tešiť na ďalšie okrúhle narodeniny našej školy.

Anna Tisoňová

Pamätnicu pri príležitosti 50-teho výročia založenia školy nájdete TU