• ZRŠ

  Pozývame vás na ZRŠ, ktoré sa uskutoční 12.10.2015   

  1. stupeň  -  16:30 h

  2. stupeň -  17:00 h

  pre 7. ročník  -  16:30 h v ŠJ   -  LVVK

 • Zber papiera

  ZBER PAPIERA 

  13. - 15. 10 2015

 • 28. 9. 2015

  Európska Noc výskumníkov sa uskutočnila  25. septembra 2015 v piatich mestách na Slovensku. Táto akcia priblížila všetkým návštevníkom tie najzaujímavejšie výsledky slovenskej vedy a osobnosti, ktoré sa vďaka svojmu výskumu presadili aj za hranicami nášho štátu. Tejto zaujímavej akcie sme sa zúčastnili prvý krát a veľmi sa nám tu páčilo.                                   Do galérie Noc Výskumníkov boli pridané fotografie.

 • Festival Bella a capella

  12.septembra znela hradným nádvorím hudba. Prebiehal tam medzinárodný festival Bella a capella, súčasťou ktorého bol aj náš spevácky zbor Vážky.  Ich nádherné hlasy, radosť zo spevu a rôznorodý repertoár  si právom zaslúžili dlhý aplauz a uznanie ostatných súborov. Slnečné počasie a príjemná atmosféra nás sprevádzali od histórie hudby a slova až po  ich súčasnosť. Veľkým zážitkom pre všetkých zúčastnených bol prednes Idy Rapaičovej a Jozefa Šimonoviča. Spojenie hovoreného slova a spevu zanechalo vo všetkých umelecký zážitok.

  foto - http://zsdhonytn.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=188

 • Exkurzia v ČOV - Kostolná Záriečie

  Dňa 14. septembra 2015 sa konala školská exkurzia v Čističke odpadových vôd. Žiaci deviateho  a ôsmeho ročníka mali možnosť na vlastné oči sledovať zložité technologické procesy pri odstraňovaní nečistôt z odpadových vôd.  Prialo nám aj počasie, preto sme uvedenú akciu spojili  s prechádzkou v prírode, čím sme zdôraznili jej environmentálny význam.

 • Podpora polytechnickej výchovy na základných školách

  Naša škola sa zapojila do projektu pod názvom "Podpora polytechnickej výchovy na základných školách". Viac o projekte na http://www.pvodborne.sk/index.php/aktivita-2-n

 • 3. 7. 2015

  Ako už býva dobrým zvykom, v posledný týždeň školského roka si žiaci 5.a 6. ročníka zmerajú svoje sily v atletike. V tomto roku si prvenstvo vybojovali žiaci 6.A triedy.   

  BLAHOŽELÁME !

  Pohár riaditeľa školy boli pridané fotografie.

 • 17. 6. 2015

  Dňa 3.-5. júna sa dvaja mladí reportéri (Daniel Ševčík a Veronika Veseláková) z našej školy zúčastnili reportérskeho workshopu v Banskej Štiavnici. Venovali sa tvorbe  fotoreportáže a navštívili zberný dvor v Banskej Štiavnici. Na záver workshopu prebrali cenu za 2. miesto v kategórii fotografia. Žiakov sprevádzal učiteľ Ľuboš Gondár.

  Do galérie workshop Litter Less v Banskej Štiavnici boli pridané fotografie.

   

 • Literárna exkurzia

  Tak ako každý rok nám naše pani učiteľky pripravili krásny výlet na Oravu. Ako prvé sme navštívili Múzeum P. O. Hviezdoslava, ktoré nás zaujalo mnohými exponátmi. V múzeu sme si najprv vypočuli informácie o vystavených predmetoch.

   

   

   

   

  Potom nám ani oči nestačili na pozeranie toľkých vecí, a preto sme pre istotu vybrali fotoaparáty na mobiloch. Videli sme rukopisy Hviezdoslavových najslávnejších básní, mašle rôznych farieb a množstvo jeho osobných vecí. Potom sme sa tešili na druhú zastávku – Oravský hrad. Na hrade sme prešli mnoho schodov. Vieme to aj podľa toho, že na druhý deň sme mali svalovicuJ  Mali sme šťastie na úžasnú a trpezlivú sprievodkyňu, ktorá nám rozpovedala toľko vecí a príbehov, že sme mali problém si všetko zapamätať. Zaujalo nás zázračné zrkadlo, Biela pani, rôzne delá, zbrane i hradná studňa. No a potom nastal vytúžený okamih obeda v Žiline. Hneď po inštrukciách sme sa rozpŕchli  do OC Mirage a pani učiteľky sa radšej tvárili, akoby k nám ani nepatriliJ Cesta domov bola pestrá, plná spevu, zážitkov. Ani sme sa nenazdali a boli sme pred školou.

 • Turnaj o pohár primátora mesta

  1.jún – Deň detí - oslávili naši mladší florbalisti na Turnaji o pohár primátora mesta na ihriskách ZŠ na Juhu - na ulici Novomestského. Po  rozlosovaní a slávnostnom otvorení sme sa dostali do skupiny s chlapcami  zo ZŠ Veľkomoravská, ZŠ Hodžova a ZŠ Bezručova. S organizáciou družstva prišiel pomôcť pán Bulejčík, ktorému týmto patrí veľká vďaka. V tejto skupine sme dvakrát vyhrali a jedenkrát prehrali a postúpili do semifinále, kde sme sa stretli s družstvom  zo  ZŠ Východná. S týmto družstvom sme zaslúžene vyhrali a tak sme celkovo skončili na krásnom 3. mieste. Z rúk primátora R. Rybníčka dostali chlapci diplom. Všetkým  našim chlapcom blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu.

  Školu reprezentovali: Tomáš Bulejčík, Samko Vlnka, Adam Greguš, Juraj Blažej, Juraj Polhorský, Dominik Humera , Andrej Chmelík, Matej Mokráň, Jakub Vrba, David Včelík, Jakub Nosek a v bráne chytal Simon Mišák.

 • DSZ Vážky

  DSZ Vážky sa zúčastnil celoslovenského kola súťaže "Mládež spieva" . V silnej konkurencii si vyspieval krásne strieborné pásmo. Všetkým deťom blahoželáme.

  Pripravovala: PaedDr. Kaliňáková 

 • Londýn

  Už tradične sa žiaci 9. ročníka zúčastňujú zájazdu do Londýna. Tentokrát sa svoje pocity pokúsili vyjadriť perom básnika.

  Londýn

  19-ty prišiel máj, 

  kufor ulož, nasadaj.

   

  Cesta bude ďaleká,

  spozná človek človeka.

  Trenčín, Praha, tma a noc,

  na niekoho je to moc. 

  Zuby, WC, nasadať

  a potom už iba spať.

  Keby sa to len tak dalo!

  Každý skúša polohy, 

  líhame aj pod nohy.

  Sedmo, ležmo, ako sa dá,

  na viečka nám spánok padá.

  Ranný trajekt, chlieb i káva, 

  už nás Londýn očakáva.

   

   

  Greenwich, Tower, katedrála,

  Milénium most výhľad dáva.

  A voskové figuríny?

  Cvak a fotka do vitríny.

  Večer všetci v rodinách.

  Únava a trochu strach.

  Usmievať sa? Spíkovať?

  Lunch si treba dojednať.

  Oxford - mnohých škola snov.

  Primarkt  všetkých  oblbol.

  Hrady Windsor, Hampton – krása,

  Slnko na nás usmieva sa.

  Doľava, či doprava? Bludisko nás zabáva.

  London eye i Parlament,

  Trafalgar squer, veveričky,

  zobali nám priamo z rúčky.

  Big Ben ba i Buckingham,

  foto v búdke, krásny deň.

  Káva v Coste, Oxford street.

  Svet obchodov, vôní, rás.

  Picadelly , Eros, zraz.

  Ešte pohľad, občas cvak,

  Londýn končí v dialavách. 

  Priateľstvá a možno lásky.

  Trapasy  aj príhody.

  To je Londýn- to sme my. 

  Bolo super, bolo fajn, 

  kto si tam bol -spomínaj.

 • Fyzikálna exkurzia

  Tento školský rok sa výnimočne fyzikálnej exkurzie zúčastnili žiaci 8. a 9. ročníka. Technické múzeum nás milo prekvapilo. V úvode našej  prehliadky sme mali podrobný výklad s našim pánom riaditeľom. Zopakovali sme si svoje vedomosti z páky, z elektromagnetizmu, pozreli sme si a zopakovali ako sa vyrábajú niektoré druhy energií , od parných strojov až po jadrovú a solárnu energiu.

   

  V druhej časti sme si samostatne prezreli ostatné vystavované exponáty, každý podľa toho čo ho najviac zaujímalo. Na najvyššom  poschodí sme si pozreli všetko čo sa týka komunikácie. Od pošty, cez prvé telegrafy, telefóny , rádio a televíziu vrátane živého televízneho štúdia až po prvé mobily a počítače. po troch hodinách sme sa vybrali na prehliadku historického centra Viedne. Rozdelili sme sa do skupín a postupne sme objavovali jednotlivé pamiatky Viedne tak, ako sme si ich dopredu pripravili.

  Počasie nám síce neprialo (stále nám pršalo), ale exkurzia sa nám aj tak páčila.

 • Biologická exkurzia

  Dňa 13.5. 2015 sa žiaci piateho ročníka zúčastnili biologickej exkurzie vo Vojke pri Dunaji. Od rána do popoludňajších hodín sme mali veľmi pestrý a zaujímavý program., pri ktorom sme  sa nielen dozvedeli nové informácie, ale zažili aj veľa zábavy.

   

  Našim prvým cieľom bolo Vodné dielo Gabčíkovo – tu sme mohli vidieť ako toto veľké dielo funguje a v čom spočíva jeho úloha. Potom sme sa mohli zahrať a občerstviť v lesnej škole vo Vojke, kde na nás čakalo veľké ihrisko a množstvo atrakcií. Videli sme farmu so zvieratkami, pri prechádzke lužnými lesmi sme spoznávali krásu a rozmanitosť jarnej prírody. Domov sme sa vracali plní zážitkov a vo výbornej nálade.

  kých osobností. Keby to bolo možné, išli by sme ešte raz. 

   

 • Dejepisná exkurzia

  Dňa 27. mája sa žiaci 7. ročníka zúčastnili exkurzie do Bratislavy – starého mesta. 7:25 h sme všetci s napätím čakali, kedy príde pre nás poschodový autobus a konečne nastúpime. Hurá, každý si našiel miesto a cesta nám ubiehala rýchlo pri počúvaní hudby, pozeraní filmu, rozprávaní. Sme v Bratislave!

   

  Po vystúpení sme sa zoradili do dohodnutých skupín a hor sa za históriou. Prechádzali sme ulicami, kľukatými uličkami a objavovali sme všetky historické pamiatky, ktoré sme si dohodli na hodine dejepisu. Tak sme sa stali sprievodcami pre našich spolužiakov aj pedagógov. Videli sme dôležité budovy ale aj zaujímavé kuriozity nášho hlavného mesta. Svoje vedomosti sme si doplnili cestou na Hrad, výkladom vo vláčiku Prešporáčiku. Našu exkurziu sme ukončili pri soche významnej osobnosti našich národných dejín – M. R. Štefánika. S exkurziou sme boli spokojní, potešili nás stretnutia známych slovenských osobností. Keby to bolo možné, išli by sme ešte raz. 

 • Slávik Slovenska - krajské kolo

  1. miesto       Soňa Maradíková

  3. miesto       Nina Kohoutová

  Čestné uznanie   Emma Ďuríková

  B L A H O Ž E L Á M E !

  Pripravovali: Mgr. Fabová, PaedDr. Kaliňáková

 • Ľahká atletika - okresné kolo

  Beh 60 m

  1. miesto      Veronika Kollárová    9.B

  Beh 300 m

  2. miesto      Linda Marcineková    9.C

  Skok do výšky

  3. miesto       Nina Pavleová        8.C

  Guľa

  3. miesto      Samuel Ambros       9.C

  Všetkým športovcom  BLAHOŽELÁME !   

 • Geografická olympiáda - celoslovenské kolo

  V tomto ročníku tejto zaujímavej ale zároveň náročnej olympiády sa podarilo dosiahnuť  žiakovi 8. C triedy Samuelovi Hríbikovi vynikajúce 14. miesto. Súťažilo 34 žiakov ôsmeho a deviateho ročníka. Okrem toho získal aj "Cenu dekana FPV UKF" .

  B L A H O Ž E L Á M E !  

  Pripravovala: RNDr. Dvoranová 

   

 • Slávik Slovenska - okresné kolo

   V tejto speváckej súťaži sme získali vo všetkých kategóriách prvé miesto.

  1. miesto Soňa Maradíková

  1. miesto Nina Kohoutová

  1. miesto Ema Ďuríková

  Pripravovali: Mgr. Fabová , PaedDr. Kaliňáková

 • Majáles v ŠKD

  Posledný aprílový deň už tradične na Slovensku patrí stavaniu májov a ľudovej veselici. Aj keď táto milá tradícia v očiach našej mládeže stále viac upadá do zabudnutia, deti zo ŠKD si oživili tento krásny zvyk a strávili príjemné predprvomájové popoludnie.

   „ Nesieme, nesieme májiček...“ ozýval sa mohutný spev po chodbách našej školy. V čele veselého sprievodu dievčatá niesli vyzdobený zelený stromček – „májiček“. V telocvični nám tento symbol radosti chlapci „zasadili“ a zábava mohla začať. Veď stavanie, ale aj zrezávanie májov vždy vrcholilo a vrcholí májovou veselicou. Deti sa najskôr v rámci programu oboznámili s tradíciami a históriou stavania májov. Program pokračoval ľudovými tančekmi od Trenčína, ktoré predviedli deti z 3.B. Tance sa zapáčili aj ostatným deťom a tak sa ich s chuťou naučili. Zatancovali sme si aj Metlový tanec a dievčatá z 3.A a 3.C nám zaspievali krásne ľudové piesne. Tak sme sa spolu všetci bavili, že nám nebolo dosť. 

  Hoci sme mali len symbolický „ májiček“ – pri jeho zdobení a stavaní, tak ako sa patrí bolo veselo. Teraz pyšne krášli chodbu našej školy a čaká na svoj nezvratný osud. „Neboj sa májiček, o rok si Ťa vyzdobíme opäť !“ Veď tradície nám treba dodržiavať a vážiť si ich .

  http://zsdhonytn.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=180

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Dlhé Hony 1, Trenčín
  Dlhé Hony 1, 91101 Trenčín
 • 032-6521012

  Školská jedáleň - odhlasovanie obedov
  032-6520544

Fotogaléria