• iBobor

  Tento školský rok sa zúčastnilo 77 928 súťažiacich z 979 škôl, medzi nimi aj naša škola  s počtom 159 žiakov. Súťažilo sa v kategóriách:

   Drobci: 2.-3. ročník ZŠ,

   Bobríci: 4.-5. ročník ZŠ,

   Benjamíni: 6.-7. ročník ZŠ, príma a sekunda osemročného gymnázia,

   Kadeti: 8.-9. ročník ZŠ, tercia a kvarta osemročného gymnázia

  Našim žiakom sa tentokrát  darilo, o čom svedčí aj 90 diplomov pre úspešných riešiteľov .

   

 • Strašidelná noc

  Koncom októbra tretiaci a štvrtáci zažili strašidelnú noc v škole. Doma si zbalili spacák, karimatku, jedlo a večer sa stretli v školskom klube. Tam ich čakal bohatý program. Na začiatku si v Labyrinte slov otestovali rýchlosť a trpezlivosť. Po hodine behania trochu umorení sa navečerali a potom sa pustili do maľovania tašiek a tvorenia tekvicových strašiakov. Len čo skončili, prezliekli sa do strašidelných kostýmov a keď sa poriadne zotmelo, išli hľadať poklad. Po skupinkách s baterkou prehľadali celý dvor, až na koniec poklad našli v telocvični. Po chvíľke oddychu, skupinky dostali poslednú úlohu - vytvoriť múmiu a rolkami z papiera omotať kamaráta. To sa už blížila polnoc a najvyšší čas ísť spať. Všetci skoro ihneď zaspali, len niektorí odvážlivci vydržali do rána. Všetkým sa strašidelná noc páčila a tešia sa na ďalšiu.

 • Umelci z 3.C

  Žiaci z 3.C v rámci výtvarnej výchovy od septembra tvoria zaujímavý projekt. Zoznamujú sa s obrazmi slávnych maliarov a každý mesiac skúšajú napodobniť dielo maliara. V septembri pracovali na obraze Slnečnica od Vincenta van Gogha. Každý dostal časť obrazu a ten prekreslil na výkres. Nakoniec všetky dieliky poskladali do celého obrazu. V októbri trieda pracovala na diele od maliara Kaudijského Strom, kde kresby z farebných papierov poskladali na seba a ozdobili kmeň stromu. V novembri skúsili reprodukciu maliara Kleeho - Senecio (Hlava)

 • Noc na hrade

  Počas druhého novembrového piatku druháci zo školského klubu detí prežili strašidelný večer na hrade. V tento večer so sprievodcom prešli hradné komnaty a nádvorie. Naskytol sa im nádherný nočný výhľad na mesto Trenčín.  Unavení prišli do školského klubu, navečerali sa, zaspali v triede, ktorá sa premenila na nocľaháreň.

 • Florbal

  Naši žiaci sa po dlhom a tuhom boji prebojovali do Regionálneho kola žiakov vo florbale. Ich cesta nebola ľahká. 24.10 sa konalo v Nemšovej základné kolo, kde nepoznali chuť porážky a z prvého miesta postúpili do semifinále, tam natrafili na odvekého rivala a vicemajstra Slovenska vo florbale škôl ZŠ Hodžovú. Po veľmi vyrovnanom zápase sa rozišli s remízou 4:4 a  vďaka vyššiemu skóre vyhrali a spoločne so ZŠ Hodžová postúpili do okresného kola.

  Do okresného kola , ktoré sa konalo v Omšení , sa prebojovali  školy: ZŠ Dlhé Hony, ZŠ Hodžová, ZŠ Novomeského a ZŠ T. Turná.  Naši žiaci si počínali výborne, po výhre 3:0 nad ZŠ Novomeského rozstrieľali ZŠ Tr. Turnú 13:0 a opäť museli bojovať o postup so ZŠ Hodžová. A bol to neľútostný boj ,po rýchlom góle kapitána Jakuba Repku strelou  cez celé ihrisko sme sa dostali do pohody a dali sme druhý gól. Potom prišla chyba v rozohrávke a v priebehu pár sekúnd sme inkasovali. V druhom polčase sa Sedmička ujala vedenia a museli sme doťahovať ,ale do rúk to vzal Tomáš Bulejčík a dvoma nechytateľnými gólmi vyrovnal a potom sme už kontrolovali stav zápasu. Na postup nám stačila aj remíza. Vyzdvihnem aj nášho brankára Samuela Poláka , ktorý v každej situácii zachoval chladnú hlavu a po skvelej práci obrany a útoku  inkasoval vo všetkých zápasoch len 9 gólov.

  Ako vítazi okresného kola  naši chlapci postúpili do regionálneho kola ktoré sa bude konať  v Nemšovej 16.4.2019.

  Našu školu reprezentovali:

  Jakub Repka, Filip Cifranič, Patrik Blažej z 9.C, Samuel Polák 9.B, Matej Galajda 9.A, Samuel Vlnka 8.C, Juraj Blažej 8.B, Tomáš Bulejčík 7.A, Adam Krecháč 6.C a Peter Blaho 6.B.

 • Testovanie 5

  21. novembra 2018 sa uskutoční testovanie žiakov              5. ročníka. Všetky informácie pre žiakov a rodičov sú uverejnené na www.nucem.sk Testovanie 5

 • Soškársky päťboj

  V Dubnici na SOŠ sa uskutočnil 4. ročník súťaže pod názvom "Soškársky päťboj". Súťažilo sa v nasledujúcich disciplínach: 1.Bluetooth rally - ovládanie lego auto tabletom. 2. Programovanie NXT robota (obrázkový programovací jazyk). 3 .Mladý elektronik - zostavenie a overenie funkčnosti jednoduchého elektrického obvodu na stavebnici BOFFIN. 4. Mladý strojár - výroba jednoduchého uholníka. 5. Kreslenie s korytnačkou (program Imagine). Dvojica Patrik Blažej a Martin Ikáš získali pekné 6. miesto v rámci kraja .

   

 • TO - školské kolo

  9.11.2018 sa v školskej jedálni uskutočnilo školské kolo Technickej olympiády v dvoch kategóriách. Celkovo sa zúčastnilo 43 žiakov. Tí najlepší postúpili na okresné kolo. Držíme im palce!

  Kategória A:

  1. miesto Martin Ikáš  + Patrik Blažej 9.C

  2. miesto Filip Baďura + Šimon Jasenovský 8.C

  2. miesto Martin Ježko + Samir Grble 8.C

  Kategória B:

  1. miesto Dominik Humera 7.C

  2. miesto Lukáš Král 7.C

  2. miesto Filip Bartko 7.A

 • Svetlo v srdci

              Bol piatok, 9.11.2018. V Piaristickom kostole F. Xaverského sa začínal benefičný koncert Slnko v srdci. Kostolom zneli nádherné hlasy Martina Babjaka, jeho sestry Terezky Kružliakovej a DSZ Vážky. Naši šikovní speváci dostali ponuku zaspievať si s nimi na jednom pódiu. Bola to pre nich obrovská skúsenosť a celoživotný zážitok. Predstavili sa v samostatných vstupoch pod dirigentskou taktovkou p. uč.  Kaliňákovej. Ako bieli anjelikovia sedeli vzadu počas vystúpení Martina Babjaka a jeho sestry. Atmosféra celého večera bola takmer vianočná..... Záverečná spoločná skladba Panis angelicus od Cesara Francka zaspievaná súrodencami  a našim zborom bola ako pohladenie. Nádherné spojenie hlasov a aplauz všetkých prítomných bol poďakovaním za úžasné výkony všetkým spevákom.

   Výťažok z koncertu putoval neziskovej organizácii StarDos, ktorej zameraním je opatrovateľská služba chorých a ležiacich seniorov.

 • Timravina studnička

  V prednese prózy od slovenských autorov našu školu reprezentovala žiačka 4.C triedy – Ema Vavríková. V súťaži Timravina studnička, konanej dňa 24.10.2018, skončila v prvej kategórii na 2. mieste. Súťažila s prednesom od spisovateľa Branislava Jobusa.

 • Mobilné planetárium

  Dňa 17.10.2018 sa v našej telocvični objavila nezvyčajná nafúknutá polguľa. Bolo to mobilné planetárium, kde si deti 3. a 4. ročníkov spestrili svoje vyučovanie premietaním náučných filmov. Tretiaci mali tému Voda, zázrak života k predmetu prírodoveda a štvrtáci  Neuveriteľný vesmír taktiež k prírodovede. Zaujímavé premietanie bolo spestrené i výkladom. Žiaci si upevnili vedomosti, ale dozvedeli sa i nové poznatky podané iným, netradičným spôsobom.

  Štvrtákov téma o vesmíre veľmi zaujíma, o čom svedčia aj projekty, ktoré doma vyrobili na tému Slnečná sústava.

 • Halloween

  Halloween je sviatok, ktorý sa pomaly udomácňuje i v našich zemepisných šírkach a dokonca i na našej škole. Deň pred jesennými prázdninami – 29.10. si Halloween urobili aj deti v 4.C spolu s triednou pani učiteľkou. Prezliekli sa za masky a učili sa iným, „halloweenským“ spôsobom. Naštudovali si informácie o vzniku a tradíciách Halloweenu a svoje poznatky potom predviedli pred svojimi mladšími spolužiakmi v triedach 1.B a 2.C. Nechýbali ani sladkosti a súťaž o najkrajšiu masku, ktorú vyhodnotili prváčikovia v 1.B triede.

 • Koncert

 • Malý koncert veľkých nádejí

  Koncertná šnúra nášho DSZ Vážky začala spoločným koncertom so školským speváckym zborom Piarissimo.  5.10.2018 sa Piaristický kostol sv. Františka Xaverského v Trenčíne rozozvučal hlasmi mladých speváckych nádejí. Obidva zbory sa pod taktovkou svojich dirigentov p. Kaliňákovej a p. Holúbka predstavili s tými  najlepšími skladbami. Plný kostol ocenil ich výkony dlhým potleskom. Záver koncertu pohladil srdce každého prítomného. Sólisti obidvoch zborov očarili svojimi hlasmi a záverečná spoločná skladba bola čerešničkou tohto koncertu. Aplauz si právom všetci speváci zaslúžili a vychutnali. Veríme, že toto zoskupenie dvoch zborov ešte uvidíme spoločne na pódiu.

 • DSZ Vážky na medzinárodnej súťaži Voce magna

  Hudba je obraz, na ktorý sa pozeráme ušami.

  Táto myšlienka Vlasta Buriana nabrala reálne kontúry na deviatom ročníku festivalu ŽILINA VOCE MAGNA a druhom ročníku jeho súťažnej časti, ktorý sa uskutočnil v dňoch 10. - 13. októbra 2018. Predstavilo sa 30 speváckych telies, ktoré sú domácou i zahraničnou pýchou zborového umenia. Súťaž hodnotila medzinárodná 5-členná odborná porota v  zastúpení Slovensko, Česko, Poľsko, Taliansko a Maďarsko, ktorá veľmi pozorne sledovala výkony všetkých speváckych zborov. Festival ponúkal 3 dni koncerty  slovenských a zahraničných zborov v koncertných sálach a kostoloch Žiliny i okolia.

  Hlavným organizátorom bol Miešaný spevácky zbor mesta Žilina. Registrovať sa mohli len zbory pozvané organizačným tímom. Pozvaniu predchádzalo zaslanie nahrávky zboru a posúdenie kvality spevu. A vybrali nás, nás DSZ Vážky z Dlhých Honov z Trenčína. Veľmi nás to potešilo, aj keď sme vedeli, že máme veľmi silnú konkurenciu. Tešili sme sa na kvalitné vystúpenia nielen detských a mládežníckych zborov, ale aj mužských, ženských a miešaných dospelých zborov. A veru to bol úžasný zážitok plný nádherných obrazov vnímaných nielen ušami, ale i očami. Celé dva dni sme nasávali pozitívnu atmosféru na pódiu i mimo neho. Samozrejme sme sa tešili aj zo spoločne strávených chvíľ. Trvalo dva dni, kým si odborná porota vypočula všetky súťažiace zbory a rozhodla sa. Po oficiálnom vyhlásení výsledkov a prevzatí ocenení dirigentmi zborov nás čakal  festivalový Galakoncert v Dome umenia Fatra v Žiline,  ktorý bol vyvrcholením tohto ročníka. Okrem vystúpení festivalových hostí z Čiech a Poľska sa na ňom  predstavil aj  Spevácky zbor Lúčnica (SK) a absolútny víťaz II. ročníka Medzinárodnej súťaže Žilina Voce Magna 2018.

  S potešením Vám oznamujeme, že náš skromný zborík sa v množstve veľkých zborov nestratil a porota mu udelila krásne strieborné pásmo - 2.miesto. Tešíme sa z nášho  úspechu.

   

 • Oznam školskej jedálne

  Stravné je potrebné zaplatiť vždy do 20. v mesiaci (1 mesiac vopred) . Potrebné uviesť variabilný symbol stravníka. 

  Sumy:     I. stupeň - 22 €

             II. stupeň - 24 €

 • Koncert

 • Oznam ŠJ

  Spôsob úhrady stravného je trvalým príkazom.

  IBAN: SK 75 7500 0000 0040 1647 4495

 • Oznam ŠKD

  Poplatok za ŠKD je splatný do 15. septembra 2018 v sume 26,20 € ( september - december ). Bankové spojenie: IBAN: SK72 7500 0000 0040 1647 4452. Do správy pre prijímateľa udveďte meno a priezvisko dieťaťa , triedu.   

 • Zaradenie žiakov

  Zaradenie novoprijatých žiakov a žiakov 1. a 5. ročníka nájdete po kliknutí v ľavom menu na položku žiaci.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Dlhé Hony 1, Trenčín
  Dlhé Hony 1, 91101 Trenčín
 • 032-6521012

  Školská jedáleň - odhlasovanie obedov
  032-6520544

Fotogaléria